A következő írás Kimchi Kisasszony tollából született, aki nemcsak a koreai nyelv szerelmese, hanem a kreatív kézművesség elkötelezettje is. Ismerd meg az ő történetét és a Hungary Pen Show-ra készített egyedi alkotásait, ahol a papír, a tinta és a koreai kultúra találkozik egy inspiráló közösségben!

“Kimchi Kisasszony Koreai Műhelye egy olyan hely, ahol stabil koreai nyelvtudást szerezhetsz játékosan egy nagyszerű és támogató tanulói közösségben.
A Műhely idén lett két éves. Több részünk is van: egy hibrid nyelviskola és egy tanszerbolt, ahol általam kézzel készített papír-írószerek és szakértelemmel készült tanulási segédeszközöket találnak az érdeklődők.
Idén sikerült kibővíteni a tanszerboltom kínálatát, ezért elkezdtem keresni a lehetőségeket, ahol megmutathatom Magyarországon egyedülálló munkásságomat, továbbá, hogy teret teremthessek a követőinkkel és az érdeklődőkkel való személyes kapcsolódásra is.
Főként emiatt jelentkeztem a Hungary Pen Show-ra, és őszinte leszek, a profilunk igen csak furcsasága miatt, nem is gondoltam, hogy vissza fognak hívni a szervezők, de visszahívtak! Ezért a mai napig nagyon hálás vagyok, hogy itt megmutathatjuk magunkat! Ez lesz az első rendezvényünk, amin részt veszünk, ezért izgulok is, bár a követőink/tanulóink már nagyon várják!
Amióta csak az eszemet tudom papírokkal csinálok mindenfélét. Imádom a kézművességet, a kreatív folyamatokat, sok technikát kipróbáltam már, de a papírok örök szerelem maradt. 7 évesen már olyan origami játékot csináltam az osztálytársaimnak, amiért már kértem cserébe is valamit. 14 évesen készítettem az első papír tolltartómat, amire már építeni szerettem volna egy vállalkozást. Itt tanultam meg először a különböző papírfajtákat, technikákat, minőségi paramétereket, itthoni lelőhelyeket. Sajnos igen hamar be kellett fejeznem az üzletet.
Az álmomat viszont nem adtam fel: egyszer nekem is lesz egy papír-írószer boltom saját termékekkel. Csak azt nem tudtam, hogy ehhez társul majd a koreai nyelv is.
A kedvenc íróeszközöm, amit azóta sem sikerült máshonnan beszereznem, egy japán tinta-golyóstoll keverék, melynek tintája radírozható volt. Amikor Japánban éltem, csakis azzal írtam és próbáltam egyszerűbb kalligráfiát is. Vettem utánpótlást itthonra is, de már rég elfogyott a tinta. Szeretném kiemelni a termékpalettánkról az egyik koreai kockás, kemény-borítós, fémspirálos füzetünket.

Ez azért is különleges, mert a készítéséhez felhasználtam azt a tudást, amit anno a tolltartó készítésnél magamra szedtem és nagyon jó érzés volt újra alkalmazni az ott kikísérletezett technikákat. Mondhatni újra gyerek lettem. Továbbá a füzet dizájnját egy igen kedves koreai barátom készítette kifejezetten a magyar nyelvtanulók számára, amivel egy igazán személyes alkotás jött létre és jön létre akárhányszor is elkészítem a füzetet. A vonalazás kifejezetten a koreai írás, a hángül gyakorlására és mindennapi alkalmazására való, és minden darabot ellátok személyes, kézzel írt üzenettel is.
Érdekességként készülök csak erre az alkalomra egy különleges ceruzaszettel, melyet Koreában adtak ki idén az 1945. 08.15.-ei japán uralom alól való függetlenedés évfordulójára. A ceruzák HB-s és 2B-s verzióban lesznek, gyönyörű arany gravírozással a gerincükön, megörökítve a szabadságharcosok híres mondatait. Továbbá lesz lehetőségük a Korea-rajongóknak játszani is nálunk, többek közt ezekért a ceruzákért is, egy hatalmas szókereső táblán.
Még egyszer köszönjük a lehetőséget és remélem sok töltőtoll és papírrajongóról derül majd ki titkon, hogy Koreáért is odavan! “
